tipy pro pobyt
Rakousko je nádherná a bezpečná země, dostupná za pár hodin. Kdykoli přijedete, vždy budete něčím mile překvapeni. Poznávejte jej všemi smysly - pěšky, na kole, lyžích, lodi, motorce, sami, s rodinou, přáteli nebo kolegy.


0 zimě jsou nejvýhodnější termíny leden a březen, kdy je na horách výrazně méně lidí než v únoru a levnější je ubytování i skipasy. Ze stejných důvodů se vyhněte se termínům Velikonoc a FaschingWoche (Masopust). Máte-li malé děti nehledejte velká střediska, protože nevyužijete možnosti sjezdovek, jen zaplatíte drahý skipas. Jedete-li na méně než 4 noci, bývá výhodnější pobyt se snídaní než v apartmánu (kvůli poplatkům za závěrečný úklid a pobytovou taxu). 

Nebraňte se nabídce na ubytování 5-10 km od sjezdovek, protože pokud bydlíte dál než 400 metrů, tak stejně pojedete autem a ubytování dále od sjezdovky bývá na klidnějších místech. Pokud jste ještě v Rakousku nebyli na více místech, tak nezačínejte "vyhlášeným" střediskem (Schladming, Kitzbühl, Kaprun, Stubai, Nassfeld), do kterého nejezděte ani v případě, že jedete na kratší pobyt, protože jeho možnosti nevyužijete. V létě jsou nejvýhodnější termíny
květen, červen, 1. polovina července, konec srpna a září. 

V období prázdnin je zejména ve známějších lokalitách typu Zell am See, korutanská a salcburská jezera velké množství lidí, vyhněte se v srpnu svátku Nanebevzetí Panny Marie (15.srpna) a pokud nemůžete, tak rozhodně nejezděte k Zell am See, do Schladmingu, na Dachstein, do Kaprunu, ke Krimmelským vodopádům, na GrossglocknerStrasse. Tyto krásné, ale vyhlášené lokality vyhledávané návštěvníky z celého světa navštivte rozhodně mimo sezonu a budete odměněni nádhernými zážitky, které nezkazí davy. Budete-li vybírat pobyt v jiné cestovce, tak se kromě ceny ptejte na možnosti střediska, co nabízí a kolik Vás to bude stát navíc. Bývá lepší jet tam, kde máte kromě slušného ubytování k dispozici místní zážitkovou kartu např. pro lanovky, koupaliště a další nabídky zdarma.

HORY,  LESY,  ÚDOLÍ,  ŘEKY,  JEZERA,  MĚSTA,  VESNICE,  SAMOTY